חיפוש

 9 שלבים בתהליך בניית אתרים מאפס

בניית אתרים הפכה לחלק בלתי נפרד ומבוקש על ידי בעלי עסקים ונותני שירות. האתר ימקסם את השירותים שלכם, יביא ללקוחות וישרת את הצרכים של העסק. קבלו את 9 השלבים בתהליך בניית אתרים מאפס.

 

שלב 1 – תכנון האתר האידיאלי

לפני שאתם מתחילים לתכנן את האתר שלכם הציצו על אתרים אחרים בתחום דומה לשלכם ובדקו כיצד הם נראים ויזואלית ואילו תכנים הם מכילים. לאחר מכן חשבו מה הייתם לוקחים משם ומה הייתם רוצים שיהיה באתר שלכם. האם אתם מעוניינים בקישורים שיובילו לאתרים אחרים, דפי נחיתה, לידים, רק תכנים, שילוב אם בלוג או פורום, חנות אינטרנטית ועוד.

 

שלב 2 – סיוע מבונה אתרים מקצועי או לבד

לאחר שתכננתם בגדול את האתר אליו אתם שואפים פנו כעת למשווק דיגיטלי הבונה אתרים באופן מקצועי או שתרכשו קורסים אונליין שילמדו אתכם באמצעות סרטוני הדרכה כיצד להתחיל. חשוב ללמוד את התהליך באופן מלא כדי להיות מומחים לכלים נוספים שיש ליישם באתר. לפרטים כנסו לכאן: https://wealth.org.il.

 

שלב 3 – הגדירו את מטרות האתר

יש להגדיר את מטרות האתר על מנת שתוכלו להעריך את התוצאות שלו. האם המטרה היא שימור לקוחות, מכירת מוצרים ועוד. לאחר כ-6 חודשים ניתן לבדוק האם הגעתם ליעדים שלכם מבחינה כמותית. למשל, האם מספר הלקוחות במהלך חצי שנה גדל ב-1,000 איש וכד'.

 

שלב 4 – חקר שוק

מומלץ לבדוק את המתחרים שלכם כדי שאתם תבלטו על פני השטח. כלומר, האם הקהל שיגלוש באתר ימצא בו משהו אחר שאין אצל המתחרים בתחום.

 

שלב 5 – הגדרת האתר

יש להגדיר את התכנים באתר, העיצוב , הפונקציות וממש לשרטט כיצד הוא ייראה מבחינת המבנה והעיצוב בהתאם לאופי שלו. מה יהיו התפריטים, מילות המפתח שיקדמו את העסק מבחינה אורגנית. כלומר, מה מילות החיפוש של הגולשים והביטויים בגוגל, אצל המתחרים ובקרב הלקוחות.

 

שלב 6 – בחירת דומיין ורכישתו

דומיין הוא למעשה כתובת האתר שלכם שתצטרכו לבחור והמשמעות שלו חשובה כדי למצוא את האתר בקלות במנוע החיפוש של גוגל. לכן הוא צריך להיות ותיק, קשור לנושא של האתר, עם שם קליט, שלא נפסל בעבר על ידי גוגל ובעל סיומת co.il כדי לקבל מגוגל עדיפות למציאת האתר במדינת האם שלו.

 

שלב 7 – שרת האחסון

יש לבחור בסרבר זמין ללקוחות עם נפח אחסון של 1 ג'יגה לפחות ושירותי ענן. ישנם אתרי אחסון בהם ניתן לקבל דומיין ללא תשלום.

 

שלב 8 – מעצבים את האתר

זוהי עבודה טכנית הדורשת מיומנות עם תכנות באמצעות קוד וקפדנות יתר כי היא מהווה את התשתית לאתר ולהצלחתו. חשוב להקפיד שתצוגת הדפדפנים תהיה תקינה ושהטעינה והסריקה באמצעות גוגל תהיה מהירה.

 

שלב 9 – תכנים רלוונטיים

חשוב להכניס לאתר תוכן איכותי ורלוונטי עם מילות מפתח אותם בחרנו בשלב מוקדם יותר ולהתחיל להניע את האתר באמצעות הפרסום שלו באינדקסים או בפלטפורמות אחרות.

קורסים דיגיטליים

באותו נושא