חיפוש

5 דברים שניתן לעשות אונליין בדיני משפחה

כיום ניתן לבצע לא מעט דברים אונליין. עם ההתפתחות הטכנולוגית, יותר ויותר אנשים מגלים שהם יכולים לנצל את האמצעים הדיגיטליים לקבלת שירות שכדי לקבל אותו בעבר היה עליהם להתייצב במשרדי ממשלה ולהמתין זמן יקר.

תקופת הקורונה כמו האיצה את ההתפתחות הטכנולוגית ואם לפני כן היו הליכים המחייבים התייצבות ועדים, הרי שהיום ניתן להסתפק בשיחת וידיאו עם נוכחות עדים בשיחה. יצאנו לבדוק מה ניתן לבצע אונליין בתחום דיני משפחה:

 

פתיחת תיק

מי שמעוניין לפתוח תיק ברבנות לצורך גירושין או קבלת דמי מזונות, יכול לפתוח תיק באופן מקוון באמצעות אתר בית הדין. לצורך כך יהיה על מגיש הבקשה לפתיחת תיק לשלם אגרה סמלית. לאחר התשלום יהיה עליכם למלא טופס מקוון שיכלול את כל הנתונים הרלוונטיים. לאחר פתיחת התיק, ניתן להגיש את הבקשה לשמה התיק נפתח. לא ניתן לפעול באופן מקוון ללא פתיחת תיק…

פתיחת תיק

 רישום נישואין

היו תקופות בהן היה ניתן לבצע רישום נישואין באופן מקוון . במיוחד בתקופת הקרוונה בשנת 2020 בה היו זוגות שלא יכלו להתייצב בלשכת הרישום.

 

גירושין

ניתן לפתוח בקשה לגירושין דרך בית הדין באופן מקוון. חשוב לציין כי יש מקרים מורכבים בהם לא יהיה מנוס ושני בני הזוג יצטרכו להתייצב בבית הדין כבר בהתחלה. ההמלצה היא להתייעץ מראש עם עורכת דין רחל שחר, מומחית בטיפול בענייני משפחה.

 

דמי מזונות

בן זוג המעוניין לתבוע דמי מזונות על ילדיו שבחזקתו, יכול להגיש באופן מקוון בקשה כזו. תביעה מקוונת יכולה לעסוק גם במשמורת על הילדים ויתר הנושאים המסוכמים בהליך הגירושין.

דמי מזונות

צו ירושה

צו ירושה גם הוא ניתן להגשה באופן מקוון. אם לא פתחתם תיק יהיה עליכם לפתוח תיק, לשלם אגרה ואז למלא את הטופס הנדרש. לרוב מדובר בשתי אגרות, אחת על פתיחת התיק ואחרת על פרסום הצו.

 

אונליין – וחוסכים זמן

כיום כמעט כל הליך יכול להתחיל דרך האונליין. אם לא ציינו את ההליך אותו אתם מחפשים, אל תהססו לפנות אל עורך הדין רחל שחר ולשאול אותה על כך. כך תוכלו לחסוך זמן ולהנות מטיפול מקצועי ומסור לאורך כל הדרך.

 

למה לפנות לעורך דין לענייני משפחה

לעו"ד פונים כאשר רוצים ייעוץ והכוונה מקצועית ממי שמכיר את התחום ויודע למנוע עוגמת נפש מהמדוברים, ייצוג בבית המשפט כאשר לא ניתן לפתור את המחלוקת הקיימת בדרכי שלום ויש צורך בהכנת ראיות ומסמכים להוכחת הטענות. במקרים רבים הפנייה לעורך דין תהיה לצורך ניהול משא ומתן עם הצד השני וליצירת גשר מאחד ליישוב המחלוקת הקיימת.

גם כאשר ניתן לפתור דרכים בצורה מקוונת, במקרים מסויימים יהיה נכון ליצור קשר עם עו"ד מומחה לתחום ולשמוע את דעתו המקצועית בעניין. המון הצלחה!

5 דברים שניתן לעשות אונליין בדיני משפחה

באותו נושא