חיפוש

4  פעולות שלא ידעתם שמקדם אתרים צריך לעשות

כל אחד יודע מה התוצאה של הפעולות שהוא עושה – רווחים. הרי בסופו של דבר, לנו לא תמיד משנה התהליך עצמו. מה שחשוב לנו בעיקר זו העובדה שקהל היעד שלנו ייכנס אל האתר, יכיר אותו לעומק ויבצע רכישה של השירות או המוצר שאנחנו מציעים. אבל השאלה אם אנחנו יודעים מה הפעולות שמקדם אתרים צריך לעשות בשביל שזה יקרה? יצאנו לבדוק עם מקדם אתרים מוכר בתחום וחזרנו עם 4 הפעולות הבאות:

 

כיווץ תמונות

כל אתר צריך שיהיו בו תמונות, וזה לא משנה אם מדובר באתר שעוסק בתחום עריכת דין, מדרסים או כל תחום אחר. הוויזואליות חשובה מאוד ומושכת את עיני הלקוח. הרי כשאתם נכנסים למשל לאתר שמציע מוצר מסוים, אתם כנראה לא תקנו את המוצר אם לא תראו איך הוא נראה, נכון? כדי שתוכלו לראות את התמונה הזו, מקדם האתרים צריך ברוב המקרים לבצע הקטנה שלה.

בלא מעט מהמקרים התמונות מגיעות באיכות גבוהה מצלם מקצועי שצילם את צוות העובדים או את המוצרים. לכן, מקדם האתרים צריך להקטין את התמונות ולהשאיר אותן באיכות גבוהה ככל הניתן. סביר להניח שזו פעולה שלא ידעתם עליה, רבים חושבים שמקדם אתרים פשוט מעלה תמונה ומסיים עם העניין.

 

בודק את מהירות האתר

כדי להמחיש לכם במה מדובר, אנחנו נפתח בשאלה – מכירים את הרגע הזה שבו אתם נכנסים לאתר ומגלים שהוא פשוט לא זז? אתם מנסים ללחוץ על אייקון כלשהו, עוברים לאייקון אחר ומתפללים שמשהו ישתנה אבל אין מה לעשות, האתר תקוע. כדי שזה לא יקרה באתר שלכם, מקדם אתרים שעובד למשל בחברת קידום אתרים – Ezcraft עושה שימוש בתוכנה מיוחדת שמונעת את ההתרחשות של מצב שכזה. כך שהאתר זז ביעילות ובמהירות ומונע נטישה של לקוחות פוטנציאליים.

 

שיפור ביצועים של האתר

כל מקדם אתרים עושה שימוש בכלים שונים שמאפשרים לו לעקוב באופן מעמיק אחר הביצועים הנוכחיים של האתר. במצב שכזה הוא מבצע בין היתר את הפעולות הבאות:

  • ניתוח מעמיק של האתר כדי לקבל פירוט על הפניות
  • ניתוח שמאפשר לבדוק את עמודי האתר ולבחון האם יש בהם שגיאות
  • ניתוח שמאפשר לבדוק את קישורים ועוד

כאשר המטרה בסופו של דבר היא לשפר את ביצועי הקידום של האתר.

 

בדיקת תוכן

מקדם אתרים חייב לבדוק שהוא מעלה לאתר שלכם תוכן מקורי וייחודי. הוא לא יכול להסתכן בהעלאת תכנים לא מקוריים שנלקחו מאתרים אחרים. הדבר עלול להוביל בסופו של דבר לעבירה על זכויות יוצרים, כך שבעלי האתר עלולים למצוא את עצמם חשופים לתביעה (עניין שמקדם אתרים עושה הכול כדי להימנע ממנו).

 

לסיכום

אלו היו 4 הפעולות שלא ידעתם שמקדם אתרים צריך לעשות כשהוא עובד על האתר שלכם וכדאי שתדעו אותן.

קידום אתרים

באותו נושא