חיפוש

4 טיפים לקידום חדשנות פנים ארגונית

חשבו לרגע על סביבת העבודה שלכם ועל הארגון שבו אתם עובדים. נסו לחשוב מה הדבר הכי חדשני שקרה בו בזמן האחרון. חשבתם? נהדר! אם הממצאים שלכם מסתכמים בכך שהחדשנות של העובדים שלכם באה לידי ביטוי רק מחוץ שעות העבודה – דעו שאתם בעיה. למה? ובכן, תחום החדשנות הוא אחד התחומים החשובים ביותר היום שצריך לטפח ולקדם בארגון, כדי להישאר רלוונטיים וכחלק מהמירוץ שמתרחש בחוץ. איך עושים את זה? קבלו 4 טיפים לקידום חדשנות פנים ארגונית.

חדשנות – מי בכלל צריך את זה?

אז כן, חדשנות אולי נשמע כמו מושג כללי ותלוש, כאילו הגיע משום מקום. אבל חדשנות היא אחד הערכים היום, בארגון בפרט ובעולם בכלל, שהכי צריך להקפיד עליהם ולטפח אותם. ולמה המצב הזה הגיע עד כדי כך? מהסיבה הפשוטה שיש היום כל כך הרבה מוצרים מתחרים וחברות מקבילות עד שאין ברירה אלא להיות חדשניים, מובילים והישגיים.

4 טיפים לקידום חדשנות פנים ארגונית

הקמת יחידה או צוות לחדשנות בארגון

אז הראשון מבין 4 טיפים לקידום חדשנות בארגון, הוא להקים בתוך הארגון שלכם יחידה או צוות ספציפיים שכל תפקידם יהיה להתעסק בחדשנות. מה זה אומר? לעשות בדיקות מחוץ לארגון, לעשות בדיקות בתוך הארגון, להבין מה המתחרים עושים ולנסות לגשש ולהבין כיצד הם עושים זאת והאם זה טוב להם ולמה. ברגע שתהיו עם היד על הדופק בצורה שוטפת, תוכלו לדאוג להתנהלות חדשנית ועובדים שחושבים ונושמים חדשנות שיבטיחו את המיקום שלכם בראש טבלת ההצלחות.

ערכו סדנאות בארגון

כל דבר שמרכיב את הארגון מתחיל קודם כל בעובדים שלו. ככל שהעובדים של הארגון שלכם יהיו חדשניים יותר ויפעילו צורות חשיבה חדשניות יותר – כך אתם מבטיחים שהארגון שלכם יהיה הכי חדשני שיש. מה שכן, חשוב לקחת בחשבון שלהרבה אנשים חדשנות לא מגיעה כל כך בקלות, וכאן בדיוק אתם נכנסים לתמונה; השקיעו זמן, אנרגיות, משאבים וכספים על מנת לקיים סדנאות חדשנות. הביאו מרצים מומחים מהתחום שיוכלו להעניק ידע וכלים לעובדים שלכם בנושא החדשנות, ותבטיחו ארגון מעולה שרץ קדימה.

חשבו כל הזמן קדימה

איך להיות צעד אחד לפני כולם? הקימו צוות שמתעסק בסיעור מוחות מתמיד, שתפקידו מסתכם בלהבין מה השוק צריך, לפענח נתונים ולערוך סקרים, ובהתאם – להתחיל ולייצר מוצרים שיכולים לענות על הצורך, עודדו את העובדים שלכם לחשוב אחרת ותנו להם על כך פידבק חם. ברגע שהעובדים שלכם יהיו חדשניים ואתם תעודדו זאת, הארגון שלכם יהיה גם בעל מוצרים חדשניים – החדשנות תהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהארגון שלכם, גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ.

טיפ אחרון חביב – היעזרו באיש מקצוע

במידה וחדשנות היא מושג שגדול עליכם, תוכלו תמיד להשתמש בעזרה חיצונית. הכירו את יהונתן כהן, מוביל חדשנות פנים ארגונים שיוכל לסייע לכם בהעלאת התפוקה של העובדים בארגון שלכם. אמרתם יהונתן כהן – אמרתם חדשנות, חשיבה יצירתית והמון ניסיון. בקרו באתר של יהונתן עוד היום https://yoninfo.me.

באותו נושא
הקמת סטארט אפ ב- 3 ימים

צה"ל כבר בעניינים, מועצת הירקות כבר התנסתה ברעיון ואפילו מרכזי מדע ותורה, עושים מאמצים לחבר את הטכנולוגיה ליהדות, כבר יודעים – האקתון הוא הדרך הנכונה

קרא עוד »
מגוון רחב של תכשיטים
כיצד לייצר תכשיטים בדרך חדשנית?

ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות, הביאה איתה שיטות ייצור חדשניות גם בתחום התכשיטים. לצד השיטות המסורתיות הנהוגות כבר אלפי שנים, צורפים רבים משלבים שיטות חדשניות יותר,

קרא עוד »