חיפוש

5 פתרונות תחבורה חכמה שניתן למצוא דרך האינטרנט

אז מהי תחבורה חכמה בעצם? מדובר במהפכה של תפיסת הניידות – מהישענות עיקרית על רכב פרטי לבחירה בין תפריט חלופות ניוד בהתאם לצרכי הפרט בכל נסיעה.

כיום בענף התחבורה בעולם מתחדדת ההבנה כי תחבורה מיטבית מבוססת על יכולת הנוסע להתנייד במהירות ובקלות מנקודה A לנקודה B  באמצעות זמינות, איכות וחיבוריות שירותי התחבורה.

ישנם פתרונות מגוונים ברשת, החל מנסיעה עם תחבורה ציבורית ועד לרכב קארפול ייעודי.

מיהן החברות, מהו ההיצע וכמה פתרונות פרקטיים קיימים?

 

 

אפליקציות בתחבורה תחבורה ציבורית

האפליקציה Moovit

היא המוכרת ביותר בישראל ופעילה ברחבי העולם. האפליקציה מחוברת לכל שירותי האוטובוסים במדינת ישראל וניתן להיעזר בה כדי להתנייד בקלות מרבית. האפליקציה מציעה בסך הכל פתרונות קלים ומידיים לנוסע הנפוץ: יש בה אפשרות לתאם קארפול ואפשרות לעקוב אחרי קווי מוניות השירות וחברות התחב"צ השונות.

 

Bird\Lime\Wind

הן אפליקציות נסיעה ותשלום לקורקינטים חשמליים. הם בהחלט לשימוש מיידי אך זמינותם תקטן ככל שתתרחקו מאזור מגורים מרכזיים. השירות פעיל בעיקר בתל אביב וגוש דן. דרך האפליקציה כמובן שניתן לשלם ורק אזרחים בעלי רישיון נהיגה ואמצעי אשראי לתשלום רשאים להשתמש באפליקציה.

 

Bubble Dan

שירות האוטובוסים של גוש דן פתח שירות עסקי חדש וחכם, המציע פתרונות תחבורה חכמה מותאמים אישית לפי דרישה. השירות יספוק על ידי מיניבוסים מפוארים, ואת השירות אתה מזמין טרם יצאת. טווח המחירים סביר לחלוטין ביחס לשירות הניתן- 10 ₪.  השירות העסקי של דן מציע נסיעות בפורמט קארפול, ברכבים פרטיים שיסופקו על ידיה לחברה הלקוחה. ניתן יהיה לבצע מעקב מדוקדק אחרי אורך הנסיעות ומסלול הנסיעה. הנסיעות ישולמו ע"י המעסיק.

 

Waze Carpool

אפליקציית הניווט הגדולה בעולם לא פסחה על ההזדמנות, ומעבר לשירותי הפרסום שלה, כעת הם מציעים גם שירותי קארפול קלים ונגישים. באפליקציה ניתן להירשם לשירות או כנוסע או כנהג. משם, אפשרות ההשתתפות בדלק תלויה בנוסעים. בנוסף, ניתן להזין פרטים יבשים על הרכב בכדי להקל על אפשרויות הניווט לתחנות דלק.

 

Ryde

מה שחברה למעשה עושה, הוא לאגד בתוכה את כל השירותים שהאפליקציות הנ"ל מציינות. החל משירותי שאטל ייעודיים בשיתוף הציבור ועד לנסיעות עסקיות לשדה התעופה, החברה מציעה את מקסימום הנגישות ומינימום תשלום ביחס למחירי השוק. Ryde מציעה גם שירותי נסיעה ברבים פרטיים במתכונת קארפול, לאחר שחברה ל"יוניון מוטורס". ניטור הנסיעות קל, התשלום על הנסיעות נסגר מול החברה הלקוחה, הרכבים מתקדמים ונגישים וכל מילה מיותרת.

 

מ- 5 יוצאת אחת

ישנם פתרונות מידיים באפשר למצוא ברשת. אפשר להגיע מהבית לעבודה בצורה מהירה באמצעות כל אחת מהאפליקציות שנמנו. בסופו של דבר, כאשר מעסיק רוצה להציע את מירב הנוחיות בהתניידות לעבודה מבלי לספק רכבי חברה, Ryde היא הפתרון האידיאלי. כל השירותים במינימום מחיר.

 

מפה

באותו נושא