חיפוש

עשה ואל תעשה – על מה לא לדבר בדייטים

על כל מה שצריך, אולי בעיקר על מה שלא צריך, לדבר בדייטים – בעיקר בדייט ראשון.

כן, גם אתם ממש יודעים מה אתם עושים, כדאי להציץ לרגע. אולי תלמדו משהו חדש.

דייט ראשון הוא כמעט תמיד עניין מלחיץ. לא משנה לכמה דייטים יצאתם בחיים, תמיד הפעם הזו שאתם עומדים מול הראי, או בדרך במונית, לפני דייט ראשון מביאה איתה המון שאלות ותהיות – לאיפה נלך, על מה נדבר, מה מעניין אותה, ממה היא תוקסם… בכלל יצירת שיחה מעניינת עם מישהו שלא מכירים היא אתגר לא פשוט, בטח כשעל הדרך המטרה היא גם להרשים אותו ולגרום לו להבין שאתם האדם שהוא מחפש. נשמע מלחיץ? באתר או במציאות זה לפעמים יותר.

אם ניחנתם בכישרון טבעי לפתח שיחה ובכריזמה משתפכת שאי אפשר לעמוד בפניה, אולי יהיה לכם קל יותר לזרום עם השיחה, אבל גם כך יש מספר דברים שכדאי דווקא לא לדבר עליהם, לפחות לא בהתחלה. כן כן, אף אחד לא רוצה לדעת כבר בפגישה הראשונה את כל  מה שאתם חושבים על ראש הממשלה או על המקום שאתם יושבים בו, ואף אחד בטח לא אוהב להרגיש שהוא בראיון עבודה. אז אולי כדאי שמעבר לדיבורים על מה כן, נחדד קצת גם את מה לא. לפעמים זה לא פחות חשוב, ואולי אף יותר. אז קבלו רשימת נושאים שכדאי להימנע מהם בדייט ראשון (לפחות בראשון…).

 

הכי לא – הלשעבר

לא משנה אם סיימתם מזמן או ממש לאחרונה מערכת יחסים, ועוד פחות משנה איך היא הסתיימה. הדבר האחרון שאתם הולכים לשלוף בדייט ראשון הוא סיפורי אקסים ואקסיות. כל הסיבות מובנות, אבל למקרה שלא – חשבו רגע שההוא או ההיא שמולכם מפליגים בתיאורים ארוכים על החברה האחרון שלהם, מה הוא אהב, איך הוא ידע להתלבש, למה הסתיימו היחסים ואיך אבד להם האמון במין האנושי עקב כך. האם זה משהו שיגרום לכם לרצות להמשיך את השיחה? יפה. כך מרגיש גם הצד השני. עזבו אתכם, יהיה לזה מספיק זמן בהמשך.

לא רק שזה גורם תחושת אנטי אצל הצד השני, זה גם די משעמם. כך שאלא אם נשאלתם ספציפית (דגש על ספציפית!) על הנושא הזה, אין שום סיבה להיכנס אליו. וגם אז – ענו רק על מה שנשאלתם, ואל תפרטו מעבר לכך. זה גם ייצור תחושה טובה אצל הצד השני, שיידע שגם אם תצא מכאן מערכת יחסים שתסתיים מתישהו – הוא יוכל להיות רגוע שלא תספרו עליו בכל העיר. אגב, אם בכל זאת יצא לכם לדבר כי, מה לעשות, נשאלתם על זה – זרקו גם לצד השני שאלה על האקס/ית שלו. זו גם דרך טובה עבורכם לדעת איך הוא מתייחס לנושא.

 

רק אני ועצמי – לא

טוב, כולם אוהבים לדבר על עצמם וזה סבבה בסך הכל. בטח בפגישת היכרות. אבל שימו לב שאתם לא נופלים למלכודת של "אני ואני ואני". זהו מדרון חלקלק שהופך את היורדים בו מצ'ארמרים לטרחנים די מהר. נכון, זה יכול להיות מתוך רצון להרשים או סתם מלחץ, אבל שימו לב והיו מודעים לעצמכם. ההבדל בין רזומה מרשים שכיף להציג לבין מישהו שלא סותם את הפה לרגע עלול להיות דק מאוד.

הרושם הכי חזק עשוי להגיע אגב לאו דווקא מסיפורים שלכם על עצמכם, אלא מסיפורים על דברים שקרו לכם, מתגובות על סיפורים של הצד השני ומאינטראקציות עם הסביבה הקרובה במהלך הדייט (נגיד עם המלצרית או עם השולחן הסמוך). אין טעם לכפות סיפור שאתם רוצים לספר רק כי הוא מעניין אתכם אבל אין לו שום קשר לסיטואציה. זרמו עם הערב לאן שהוא לוקח אתכם וזכרו שדברים הטובים נוטים לזוז ולהתפתח לאט, וזה לאו דווקא סימן רע שהדייט הסתיים ולא יצא לכם לספר משהו שרציתם. זה אפילו יתרון לקראת הדייט הבא.

 

למה לי פוליטיקה עכשיו?

או מחר, או בכלל. אם אתם אוהבים פוליטיקה זה אחלה, אבל לפחות בדייט הראשון (מומלץ גם בזה שאחריו) עזבו לרגע את הממשלה וחברי הכנסת. דייט אמור להיות רגוע ונעים גם לכם וגם לזה או זו שמולכם, ופוליטיקה מעצם טבעה עושה בדיוק את ההפך. גם אם נראה שאתם מסכימים על משהו, או אפילו מסכימים מאוד, עדיף לחכות עם זה עד שתרגישו קרוב ונוח יותר זה עם זו, במקום להעכיר את האווירה עם החוק החדש או הבחירות הקרבות. לדבר על מה שקורה במדינה זה עוד איכשהו בסדר, אבל שימו לב שאתם לא גולשים יתר על המידה ומזמינים את הדייט נגיד להפגנה במוצ"ש.

אגב, ערכים ועקרונות זה אחלה. מעולה אפילו. אבל כל עוד הם משקפים את האמונות שלכם ולא משמשים ככלי ניגוח או כקרדום לחפור בו. אם יש לכם "אני מאמין" מוצק וערכי זה אחלה לדבר עליו ולהציג אותו (נגיד טבעונות) וגם לספר מה הוביל אתכם אליו. אבל אל תנסו לכפות או לשפוט את הצד השני, לא משנה מה תגבותו. ואם אתם רואים שזה פחות מעניין – דלגו הלאה. אנחנו פה כדי למצוא חיבורים ולא ניתוקים.

 

ילדים וחתונה

תשמעו, אם מדובר בחתן / כלה שלכם מעבר לשולחן, תסמכו עלינו שיהיו לכם עוד המון הזדמנויות לדבר על איך תיראה החתונה וכמה ילדים אתם רוצים להביא יחד. ואם לא – השיחה הזו תהפוך למעיקה מאוד עוד לפני שתסתיים. אז כך או כך, נראה שאת הנושא החם הזה כדאי לעזוב לגמרי בדייט ראשון (והיינו אומרים גם בשני ובשלישי ואפילו עד דייט חמישי לפחות). חכו רגע עם בית החלומות שלכם ואיפה הוא יהיה, חלומות על הגירה ובכלל תכניות גדולות לחיים שדורשות את הסכמת שני הצדדים. תנו צ'אנס ליצור בסיס משותף שעליו קל ונעים הרבה יותר להגיע להסכמות בשלבים מאוחרים יותר. בקיצור – סבלנות היא מילת המפתח.

לסיכום, כולנו רוצים ליהנות בדייט וכמובן גם להצליח בו. כדי שזה יקרה, רוצו על דברים קלילים, מצחיקים, מעניינים וגם קצת משוגעים. השאירו את הדברים ה"כבדים" לשלב מאוחר יותר, כזה שבו כבר הקשר ביניכם מבוסס ויציב, ותוכלו לדון על הדברים הללו יחד ובכיף.

 

זוג

באותו נושא