חיפוש

מהו ce certification ומה צריך על מנת לקבלו

ce certification הינו סימון המוגדר בתור תו תקן למוצרים כאלה ואחרים אשר הוכח כי הם עמידים בקריטריונים שונים אשר נקבעו על ידי האיחוד האירופאי. לרוב הקריטריונים קשורים בעיקר לנושאים הבאים: בריאות, בטיחות, איכות ושמירה על איכות הסביבה. בשנת 1985 חלק ממדינות האיחוד האירופאי החלו לסמן את המוצרים על מנת להתריע או להזהיר את התושבים שלהן, וכיום אפילו מדינות מחוץ לאיחוד האירופאי משתמשים בו על מנת לסמן איכות או תקינות של מוצרים. אך האם כולם צריכים לקבל אישור תו תקן אירופאי או שרק על מוצרים ספציפיים? כל התשובות במאמר הבא.

מי צריך  לקבל אישור תקן אירופאי CE?

כיום כמעט כל המוצרים שמועברים או נמצאים במדינות החברות באיחוד האירופאי מחזיקים בתו תקן אירופאי. כיום את הדגש העיקרי בדבר התקן האירופאי שמים על ציוד רפואי, שללא תו התקן הוא איננו יכול להגיע או לעבור דרך המדינות החברות באיחוד האירופאי.

מדד תו התקן האירופאי נועד בעיקר על מנת להראות כי המוצרים שאותם אתם משווקים הם מוצרים איכותיים אשר עברו את כל הבדיקות המחמירות. באופן טבעי הציבור נוהג לקנות מוצרים שעברו בדיקות מחמירות וקפדניות ולא מוצרים שאמינותם אינם ידועה להם. מהסיבה הזאת לא מעט חברות מעדיפות לקבל אישור תקן אירופאי CE למוצרים שלהם כך שהם יוכלו למכור לציבור הרחב ללא חשש וללא דאגה.

תוצאות הבדיקה

מה צריך לעשות על מנת לקבל ce certification?

התהליך ברובו מלווה בלא מעט בירוקרטיה, ולכן חשוב מאוד שתהיו מוכנים לכך. בתחילת הדרך אתם תצטרכו לבדוק האם המוצר שלכם עומד בדרישות לקבל תקן אירופאי ce certification כמו שהוא. במידה ולא, תצטרכו לבדוק אילו קריטריונים הם בעייתיים, ולתקן אותם על מנת שהמוצר יעמוד בכל הדרישות שהאיחוד האירופאי קבע מבעוד מועד.

רק לאחר שהמוצר יעמוד בכל הדרישות ויקבל על כל אישור סופי ממעבדה מוסמכת, תוכלו להגיש בקשה על מנת לקבל את האישור לתו תקן אירופאי. כמובן שלאחר קבלת התו תצטרכו לשים על המוצר של תוויות המסבירות בדיוק מה הוא מכיל וממה צריך להיזהר כמובן.

האם מומלץ להוציא אישור תקן אירופאי CE באופן עצמאי?

קבלת תו תקן אירופאי זה בהחלט תהליך לא פשוט, ולכן מוטב כי תעשו את התהליך הזה ביחד עם איש מקצוע אשר מכיר את התחום על בוריו. הוא ידע בדיוק מה אתם צריכים לעשות על מנת להתאים את המוצר שלכם לדרישות האיחוד האירופאי וכיצד תוכלו לזרז את התהליכים על מנת להפוך את המוצר לאפקטיבי הרבה יותר.

לכן מוטב כי את התהליך לא תבצעו לבד כי זה יכול להימשך זמן רב, ואתם כמובן לא תוכלו להתפנות על מנת לתת לתהליך את מלוא החשיבות שלו דבר שימנע ממנו להתקדם כמו שצריך.

באותו נושא
הקמת סטארט אפ ב- 3 ימים

צה"ל כבר בעניינים, מועצת הירקות כבר התנסתה ברעיון ואפילו מרכזי מדע ותורה, עושים מאמצים לחבר את הטכנולוגיה ליהדות, כבר יודעים – האקתון הוא הדרך הנכונה

קרא עוד »
מגוון רחב של תכשיטים
כיצד לייצר תכשיטים בדרך חדשנית?

ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות, הביאה איתה שיטות ייצור חדשניות גם בתחום התכשיטים. לצד השיטות המסורתיות הנהוגות כבר אלפי שנים, צורפים רבים משלבים שיטות חדשניות יותר,

קרא עוד »